Zespół

Tomasz Cichowicz

General Partner w funduszu Luma Investment S.A. Odpowiedzialny za obszar inwestycji technologicznych typu venture (Venture Capital) w segmentach takich jak Fintech, Blockchain, Industry 4.0 oraz Digital Transformation.

Ekspert w zakresie tworzenia, zarządzania i komercjalizacji innowacji oraz planowania strategicznego biznesu. Swoje ponad dziesięcioletnie doświadczenie zdobywał budując własne przedsiębiorstwa zaczynając od firmy z branży ITO, która specjalizowała się w tworzeniu rozwiązań dedykowanych dla sektora biznesowego w Polsce i Wielkiej Brytanii aż po start-up działający na rynku oprogramowania dla druku przyrostowego – Printelize.com. Po sprzedaży ostatniego przedsięwzięcia do amerykańskiego inwestora strategicznego Tomasz dołączył do funduszu Luma aby stworzyć i zarządzać jego sekcją VC. Luma Ventures jest dla Tomasza, jak sam mówi, jego kolejnym start-upem.

Tomasz jest absolwentem Informatyki na Politechnice Łódzkiej oraz na Coventry University w Wielkiej Brytanii. W kraju królowej Elżbiety spędził prawie 3 lata jednocześnie rozwijając brytyjski oddział swojego pierwszego biznesu. Oprócz tego ukończył dwuletni program Executive MBA na uczelni ESMT w Berlinie, jedną z czołowych szkół biznesu według rankingów Financial Times oraz The Economist, gdzie uzyskał stypendium od opiniotwórczego dziennika niemieckiego – Tagesspiegel.

Zwolennik strategii bazujących na zrównoważonym rozwoju. Głęboko wierzy, że nadszedł czas na budowanie realnej alternatywy dla Doliny Krzemowej w regionie CEE wykorzystując jego przewagi konkurencyjne takie jak kapitał ludzki, przedsiębiorczość oraz efektywność finansową. W swoich inwestycjach kładzie bardzo duży nacisk na wsparcie niefinansowe przedsiębiorstw i zwiększanie prawdopodobieństwa ich sukcesu.