Zespół

Robert Nowak

Robert Nowak to doświadczony menadżer i finansista z bogatą historią planowania i wdrażania strategii rozwoju i efektywności operacyjnej przedsiębiorstw. Skutecznie wykorzystuje kompetencje zdobyte w polskich i międzynarodowych instytucjach.

Robert wykształcenie ekonomiczne zdobywał na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, zaś zarządzanie projektami studiował na The George Washington University w Waszyngtonie.

Przed objęciem stanowiska w Lumie Investment Robert był prezesem międzynarodowej spółki KGHM International, gdzie był odpowiedzialny za budowanie strategii krótko i długoterminowych, zarządzanie projektami wydobywczymi w Kanadzie, Chile i Stanach Zjednoczonych.

Wcześniej pełnił funkcję zastępcy menadżera projektów w FNX Mining Company Inc, gdzie odpowiedzialny był za nadzorowanie oraz zarządzanie działaniami wydobywczymi w Kanadzie. Do jego obowiązków należało opracowanie budżetu projektu, negocjowanie umów i kontraktów handlowych, nawiązywanie współpracy z partnerami biznesowymi oraz podejmowanie decyzji w sprawach kluczowych dla projektu.

Ponadto Robert posiada szerokie doświadczenie w handlu międzynarodowym, marketingu oraz finansach. Pracował w wielu firmach na stanowiskach zarządczych, gdzie był odpowiedzialny za opracowanie i realizację polityki finansowej przedsiębiorstwa, współpracę z instytucjami finansującymi, a także zarządzanie działaniami handlowymi i marketingowymi, w tym tworzenie strategii sprzedaży, negocjowanie kontraktów z kluczowymi kontrahentami oraz reprezentowanie pozycji oraz działań przedsiębiorstwa na konferencjach.

Robert zasiadał w Radach Nadzorczych InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej i KGHM Kupferhandel. Zarządzał również firmami z branży wydobywczej i górniczej m.in. KGHM Ajax Mining, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń czy FNX Mining Company.