Zespół

Dr hab. Krzysztof Zamasz

Wysoko wykwalifikowany menadżer z ponad 23-letnim doświadczeniem w zarządzaniu zdobytym na stanowiskach kierowniczych piastowanych w największych zakładach przemysłowych oraz największych firmach paliwowo-energetycznych w Polsce. Pod jego kierownictwem ENEA S.A. zwiększyła swój wskaźnik EBITDA z 375 mln do 507 mln €. Odpowiedzialny za budowę nowej elektrowni, tj. projektu inwestycyjnego wartego 1,4 mld € zaopatrującego kilka milionów użytkowników w elektryczność. Współzałożyciel Metropolii GZM, pierwszej metropolii w Polsce. Obecnie zarządza startupowymi projektami wydobycia i wytapiania minerałów w Afryce, w LuNa Smelter Ltd.
Profesor Nadzwyczajny Politechniki Śląskiej i Wyższej Szkoły Bankowej w Dąbrowie Górniczej. Jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji naukowych i fachowych raportów dotyczących gospodarki energetycznej, rynków energii, wydobycia, wytapiania, fuzji, przejęć oraz innowacji w zarządzaniu procesami logistycznymi.

Czynnie zaangażowany we wspieranie współpracy biznesowej i naukowej pomiędzy polskimi i afrykańskimi podmiotami W Afryce działa jako pełnomocnik i reprezentant dwóch polskich uczelni, Metropolii GZM oraz Krajowej Izby Gospodarczej.