Inwestycje

Automotive

  • Specjalizujemy się w zaawansowanych technologiach produkcji i obróbki metali z mocną ekspozycją na segment części do nadwozi i podwozi (BIW & chassis).
  • Dywersyfikujemy, rozwijamy i stale poszerzamy portfolio nowoczesnych technologii. Pozwala to na zwiększenie konkurencyjności rynkowej oraz wzrost komplementarności produktów i nowe rozwiązania w zakresie doskonałości operacyjnej.
  • Posiadamy własne działy R&D. Sięgając po innowacje i rozwiązania Industry 4.0. szukamy odpowiedzi na nowe wyzwania rynku w zakresie parametrów jakości, lekkości, wytrzymałości produktów, IT security oraz ochrony środowiska.
  • Konsolidując rynek małych i średnich firm z branży automotive stwarzamy szansę wzajemnego rozwoju ekosystemu grupy w oparciu o synergię w warunkach stabilności finansowej.

Luma Automotive

Grupa Kapitałowa Luma Automotive inwestuje i wspiera rozwój firm z branży motoryzacyjnej, które specjalizują się w zaawansowanych technologiach produkcji i obróbki metali z mocną, ale nie jedyną ekspozycją, na segment części do nadwozi i podwozi (BIW & chassis). Spółki Grupy cieszą się zaufaniem największych światowych dostawców komponentów dla branży samochodowej.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku automotive na elementy o obniżonej masie, zwiększonej wytrzymałości i poprawionej absorpcji energii Luma Automotive stawia na rozwój nowych technologii oraz implementację metodologii Industry 4.0. We współpracy ze spółkami z portfela Luma Ventures i środowiskiem akademickim, Grupa tworzy i wdraża w Spółkach innowacyjne rozwiązania.

Aktualnie w skład Grupy wchodzą: Odlewnia Kutno, odlewnia cynku i aluminium Saga Poland oraz nowoczesna narzędziownia Luma Tools. Grupa cały czas aktywnie poszukuje nowych spółek do portfolio, które będą uzupełniały kompetencje technologiczne pozostałych podmiotów w zakresie produkcji i obróbki metali. W obszarze zainteresowań są firmy z Europy środkowo-wschodniej ze szczególnym uwzględnieniem rynku polskiego. Pod uwagę brane są spółki z sektora MSP z EBIDTA do 10 mln EUR.

Luma Investment S.A. informuje, że na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Katowicach została zobowiązana do umieszczenia informacji, że przed Sądem Okręgowym w Katowicach toczy się sprawa z powództwa Zakłady Metalowe POSTEP S.A. o ochronę dóbr osobistych, poprzez zakazanie rozpowszechniania informacji o posiadaniu przez Luma Investment S.A. większościowego pakietu akcji Zakładów Metalowych POSTĘP S.A., a także o  przynależności Zakładów Metalowych POSTĘP S.A. do funduszu Automotive.

Luma Investment S.A. informuje, iż postanowienie jest nieprawomocne i zostanie zaskarżone.

Strategia

Luma Automotive inwestuje w projekty wymagające zaangażowania środków od 5 do 30 mln Euro. Sposób realizacji inwestycji jest elastycznie dobierany do każdego projektu. Finasowanie odbywa się poprzez podniesienie kapitału, wykup udziałów większościowych lub inwestycje kroczące.

Szukamy firm chcących przede wszystkim pomnażać zyski, rozwijać się szybciej i sprawniej niż konkurencja oraz tworzyć wartość dodaną dla regionu i społeczeństwa. Jesteśmy zainteresowani rozwojem firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym krajów bałtyckich i Półwyspu Bałkańskiego.

  • Bazowa lokalizacja
  • Destynacje rozwoju pierwszego stopnia
  • Destynacje rozwoju drugiego stopnia
  • Monitorowane rynki
Strategia